„Moja mama Janis” w Teatrze Polonia

Już jutro w Teatrze Polonia będzie można obejrzeć spektakl „Moja mama Janis”. Monodram muzyczny w wykonaniu Jolanty Litwin-Sarzyńskiej, zainspirowany jest twórczością i biografią legendarnej Janis Joplin, ale opowiada o współczesnej kobiecie, która rozlicza się z dotychczasowym życiem. Najważniejszą i najbardziej spektakularną część stanowi 15 piosenek Janis Joplin po raz pierwszy przetłumaczonych na język polski.

Czytaj dalej „„Moja mama Janis” w Teatrze Polonia”

Diego Velázquez w Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu

W muzeum Historii Sztuki w Wiedniu oglądać można wystawę poświęconą twórczości Diego Velázqueza. Na ekspozycji zgromadzono liczne portrety członków rodziny królewskiej Filipa IV i mniej znane prace nawiązujące do tematyki mitologicznej, religijnej oraz historycznej. W kraju niemieckojęzycznym jest to po raz pierwszy tak duży projekt. Czytaj dalej „Diego Velázquez w Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu”

Wieczór kolęd i sztuki w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

18 grudnia o godzinie 18:00 w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej przy ul. Świętokrzyskiej 32 w Warszawie odbędzie się Wieczór kolęd i sztuki podczas, którego Jolanta Litwin-Sarzyńska, ceniona artystka liryczna, zaśpiewa najpiękniejsze polskie kolędy. Czytaj dalej „Wieczór kolęd i sztuki w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej”

Sztuka komiksu i ilustracji – wystawa

W Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej na Rynku Starego Miasta w Warszawie trwa wystawa mistrzów komiksu i ilustracji: Bohdana Butenki, Henryka Jerzego Chmielewskiego – Papcio Chmiela oraz młodej, utalentowanej ilustratorki – Joanny Rusinek.

Czytaj dalej „Sztuka komiksu i ilustracji – wystawa”

Michalina Trefon. Trzy siostry – wystawa malarstwa

Michalina Trefon w swoim malarskim cyklu „Trzy siostry” przedstawia związki pomiędzy kobietami. Analizuje wzajemne relacje między trzema bohaterkami tworząc psychologiczny portret trzech osobowości. Wątki autobiograficzne przeplatają się z senną fantazją. Codzienne czynności takie jak „Ubieranie”, „Rozbieranie”, „Czesanie” mają symboliczny charakter i odnoszą się do więzi łączących kobiety. Wzajemnym relacjom towarzyszą skrajne uczucia przyjaźń, miłość, zazdrość, współodczuwanie, współczucie i zazdrość. Autorka przegląda się w różnych odsłonach tej opowieści i buduje wielowątkowy cykl dotyczący kobiecej tożsamości. Czytaj dalej „Michalina Trefon. Trzy siostry – wystawa malarstwa”